14 Feb, 2018

Смолянчанинът Асен Методиев е новият селекционер на националния отбор по волейбол за жени под 19 години.

През 2017 година Асен Методиев беше част от щаба на националния отбор за жени под 23 години, който спечели исторически бронзов медал от Световното първенство в Любляна. Методиев беше помощник треньор на селекционера Антонина Зетова, в чиято селекция блести името на смолянчанката Силвана Чаушева.

Методиев е треньор във ВК ЦСКА, а в момента води селекциите за девойки U17, U19, и е помощник-треньор в женския тим.

През 2018 на ”лъвиците” в тази възраст им предстои квалификация за европейско първенство. България е група “D” заедно с Естония, Швейцария и домакинът Гърция. Срещите ще се изиграят от 26 до 29 април. Място на шампионата в Албания от 1 до 9 септември ще си гарантира победителят в групата, а шанс да продължи напред ще има и заелият втората позиция.