Наградиха участниците в литературния конкурс, посветен на народните будители

24 Nov, 2022

Превантивно информационният център по наркотични вещества проведе конкурс на тема: „Моето любимо стихотворение за 1 ноември – Ден на народните будители“.

Над 250 ученици от различни училища и различни възрастови групи участваха със свои творби в конкурса, с което искаха да покажат любовта си към всичко българско и родно.

С този конкурс искахме да провокираме желанието на децата за тяхното оригинално творческо мислене, коментира секретарят на центъра Мария Славчева.

Младите творци, вдъхновени от желание и заредени с делата на българските възрожденци написаха своите любими стихотворения за 1 ноември.

Всеки участник получава грамота за участие, а класиралите се творби в съответната възрастова група получават награди, посочи още Славчева.

Наградените участници от втори клас:
1 място – Емма Инджова – ОУ „Юрий Гагарин“-Смолян
2 място – Николина Георгиева – ОУ “Кирил и Методий“ – с. Смилян
3 място- Каролина Хаджиева – ОУ „Юрий Гагарин“-Смолян

Наградените участници от трети клас:
1 място – Мартин Златков – ОУ „ Юрий Гагарин“-Смолян
Звездалин Кафеджиев – ОУ „Иван Вазов“ -Смолян
Никола Николов – ОУ „Иван Вазов“ -Смолян
2 място – Радослав Кунчев – ОУ „Юрий Гагарин“ -Смолян
3 място – Георги Куцев – ОУ „Проф. д-р Асен Златаров“ -Смолян
Анастасия Мелемова – ОУ „Иван Вазов“ -Смолян
Ивелина Букова – ОУ „Св. Св Кирил и Методий“- с. Смилян

Наградените участници четвърти клас:
1 място – Виктория Филипова- СУ „Паисий – Мадан
2 място – Елица Чакърова – ОУ „Иван Вазов“ -Смолян
Йоан Василев – ОУ „Иван Вазов“ -Смолян
Лияна Христова – ОУ „Иван Вазов“ -Смолян
Никол Пехливанова – ОУ „Иван Вазов“ -Смолян
3 място – София Димитрова – ОУ „Юрий Гагарин“ -Смолян
Йоанна Пичурова – ОУ “Иван Вазов“ -Смолян
Никол Сбиркова – ОУ “Иван Вазов“ -Смолян
Божидара Ташева – ОУ „Иван Вазов“ -Смолян
Мелани Асенова – ОУ „Иван Вазов“-Смолян

Наградените участници от пети клас:
1 място – Ирмена Орачева – ОУ „Иван Вазов“ -Смолян
2 място – Елица Русинова – ОУ „Иван Вазов“ -Смолян
3 място- Ния Делева – ОУ „Иван Вазов“ -Смолян

Наградените участници от шести клас :
1 място – Дара Филипова – ОУ „Иван Вазов“ -Смолян
Мина – Саммър Кънева Феррейра ОУ „Иван Вазов“-Смолян
2 място- Васил Василев – ОУ „Иван Вазов“ -Смолян
Анита Мехмедова – ОУ “Иван Вазов“ -Смолян
3 място- Саниа Дишлиева – ОУ “Иван Вазов“ -Смолян
Дилара Паша – ОУ „Иван Вазов“ -Смолян

Наградените участници от седми клас :
1 място – Велислав Хаджиев – ОУ“ Кирил и Методий“-
с. Смилян
2 място- Румяна Пашева – ОУ“ Кирил и Методий“-
с. Смилян
3 място – Симона Молова – ОУ „Юрий Гагарин“ -Смолян

Във двете възрастови групи има над 20 поощрителни награди и 5 за групово участие.

Наградените творби са подредени в Центъра за информация и услуги на гражданите в  Община Смолян, всеки работен ден от 8.30ч. до 17 .00ч.

 

Снимка: Община Смолян

Подобни

Новини от региона

туризъм

спорт

култура