Общество

Полицията: Скоростта е от ключово значение за предотвратяване на ПТП

Полицията: Скоростта е от ключово значение за предотвратяване на ПТП

Изкуствени неравности ще бъдат изградени на пет рискови участъка в Смолян и с. Соколовци за ограничаване на скоростта и повишаване безопасността на движението, съобщи МВР.

Комисия в състав директора на Областно пътно управление – Смолян, представител на областния управител, представители на Община Смолян и сектор „Пътна полиция“ при ОДМВР – Смолян извърши обход на участъци от републиканската пътна мрежа, определени като рискови по отношение на движението с висока скорост и възникването на пътнотранспортни произшествия.

След извършения анализ на пътната обстановка е взето решение да бъдат изградени изкуствени неравности на пет места – на ул. „Тракия“ при спирката до предприятие „Хроновски“, при т.нар. първа спирка в началото на кв. Устово, на ул. „Васил Райдовски“ и при автогара Устово на ул. „Стою Шишков“, както и в с. Соколовци на републикански път II-86, км. 95.

Целта е да се ограничи скоростта на движение и да се повиши безопасността на участниците в движението.

Посочените участъци са обект на постоянен контрол от служителите на сектор „Пътна полиция“ при ОДМВР – Смолян.

В периода от 01.01.2024 г. до 31.07.2026 г. там са установени множество нарушения на скоростните режими, като са регистрирани общо 17 пътнотранспортни произшествия, от които 3 ПТП с пострадали участници в движението, двама от тях са пешеходци.

Предвижда се подобни мерки да бъдат приложени и на други рискови участъци в областта. В най-кратки срокове изкуствени неравности ще бъдат изградени и в с. Смилян.

От сектор „Пътна полиция“ напомнят, че спазването на ограниченията на скоростта е от ключово значение за предотвратяване на тежки пътнотранспортни произшествия. Контролът по рисковите участъци ще продължи.

 

Снимка: МВР Смолян

Михалково

Новини от региона

туризъм

спорт

култура

Автобусни разписания: