Спорт

Родопа започва подготовка за новия сезон, тимът ще играе няколко контроли

Родопа започва подготовка за новия сезон, тимът ще играе няколко контроли

Футболен клуб „Родопа“ (Смолян) дава официален старт на подготовката си за сезон 2026/2027 в Трета лига – Югоизточна група.

Първата тренировка на представителния тим е насрочена на 1 юли от 18:00 часа на стадион „Септември“ в квартал Райково в Смолян.

Отборът, воден от играещия треньор Теодор Стефанов, ще проведе изцяло своята предсезонна подготовка в Смолян.

Очаква се на първото занимание да се включат всички налични футболисти, като в следващите седмици треньорският щаб ще работи за оптималното физическо и игрово състояние на състава преди началото на новото първенство.

В рамките на подготовката ръководството на клуба е предвидило три контролни срещи и участие в блиц турнир, които ще дадат възможност на треньорския щаб да провери моментното състояние на отбора и готовността на футболистите преди старта на шампионата.

Първата проверка ще бъде в Куклен, където „Родопа“ ще участва в блиц турнир с домакините от „Атлетик“ (Куклен) и „Димитровград“.

След това смолянчани ще премерят сили с новака в Трета лига – Югоизточна група „Крумовград“, а следващият съперник ще бъде „Хасково“. Последната контрола от лятната подготовка е срещу „Свобода“ (Пещера).

От клуба уточняват, че точните часове и местата на провеждане на проверките ще бъдат обявени допълнително в зависимост от метеорологичните условия и състоянието на терените.

Програма на летните проверки:
11 юли – Блиц турнир в Куклен – с участието на „Родопа“ (Смолян), „Атлетик“ (Куклен) и „Димитровград“
18 юли – „Крумовград“
25 юли – „Хасково“
1 август – „Свобода“ (Пещера)

Часовете и местата на срещите ще бъдат уточнени допълнително от ръководството на клуба.

Михалково

Новини от региона

туризъм

спорт

култура

Автобусни разписания: