Министърът на туризма: Бъдещето на Пампорово е в целогодишния туризъм

19 Jun, 2026

„Бъдещето на Пампорово е в целогодишния туризъм. Курортът се развива успешно като национален център за здравен и климатолечебен туризъм“.

Това каза министър Илин Димитров при откриването на летния туристически сезон в к.к. Пампорово, където се провежда Петата национална конференция за здравен туризъм „Предизвикателства пред климатолечебните курорти“.

Събитието събра представители на държавната и местната власт, бизнеса, здравните среди и академичната общност.

Подчертано беше значението на здравния туризъм като един от най-перспективните сегменти в развитието на българския туристически сектор.

„Пампорово влиза в летния сезон с модернизирана туристическа база и разнообразни възможности за отдих“, отбеляза министър Димитров.

Акцент бе поставен върху отличния микроклимат на курорта и наситения с отрицателни йони въздух, който укрепва имунитета.

По време на събитието беше отбелязано, че възникналият свлачищен процес в района не засяга територията на Пампорово, туристическата инфраструктура и достъпа до комплекса.

Институциите са в постоянна координация, като няма основания за притеснение от страна на туристите.

На форума бяха обсъдени възможностите за развитие на климатолечебните курорти, европейските политики в областта на здравния туризъм и перспективите за привличане на повече туристи извън традиционните активни сезони.

Mihalkovo

Подобни

Новини от региона

туризъм

спорт

култура

Автобусни разписания: