Министърът на туризма: Бъдещето на Пампорово е в целогодишния туризъм
„Бъдещето на Пампорово е в целогодишния туризъм. Курортът се развива успешно като национален център за здравен и климатолечебен туризъм“.
Това каза министър Илин Димитров при откриването на летния туристически сезон в к.к. Пампорово, където се провежда Петата национална конференция за здравен туризъм „Предизвикателства пред климатолечебните курорти“.
Събитието събра представители на държавната и местната власт, бизнеса, здравните среди и академичната общност.
Подчертано беше значението на здравния туризъм като един от най-перспективните сегменти в развитието на българския туристически сектор.
„Пампорово влиза в летния сезон с модернизирана туристическа база и разнообразни възможности за отдих“, отбеляза министър Димитров.
Акцент бе поставен върху отличния микроклимат на курорта и наситения с отрицателни йони въздух, който укрепва имунитета.
По време на събитието беше отбелязано, че възникналият свлачищен процес в района не засяга територията на Пампорово, туристическата инфраструктура и достъпа до комплекса.
Институциите са в постоянна координация, като няма основания за притеснение от страна на туристите.
На форума бяха обсъдени възможностите за развитие на климатолечебните курорти, европейските политики в областта на здравния туризъм и перспективите за привличане на повече туристи извън традиционните активни сезони.
„Бъдещето на Пампорово е в целогодишния туризъм. Курортът се развива успешно като национален център за здравен и климатолечебен туризъм“.






























