19 отбора участваха в Националното състезание по БДП в Смолян
От 12 до 14 юни ОУ „Проф. д-р Асен Златаров“ – Смолян бе домакин на Националното състезание по безопасност на движението по пътищата за ученици от втора възрастова група VIII–X клас.
Това съобщи Зоя Цървуланова, гл.експерт в Община Смолян.
След оспорвано съревнование между 19 отбора от цялата страна, класирани за финалите, с много малки разлики в общия брой точки сформиран от резултатите показани на практическа част-управление на велосипед и теоретична част- решаване на тест, Националната комисия по БДП обяви крайното класиране:
· Първо място – ПГ „Васил Левски“ – гр. Мездра
· Второ място – СУ „Христо Ясенов“ – гр. Етрополе
· Трето място – ПГТМ „Владимир Комаров“ – гр. Силистра
Всички участници получиха грамоти за своето участие, а първенците – плакети, грамоти и подаръци, осигурени от училището –домакин и Община Смолян.





























