София Цанкова: Пампорово се утвърждава и като лятна дестинация
Петото издание на Националната конференция за здравен туризъм „Предизвикателства пред климатолечебните курорти“ ще се състои в Пампорово на 19-и и 20 юни, съобщиха организаторите от Пампорово АД.
На форума ще присъстват представители на министерствата на туризма, здравеопазването, образованието и науката, областната администрация и общините Чепеларе и Смолян.
Организатор на конференцията е Община Чепеларе в партньорство с Българския съюз по балнеология и СПА туризъм и Пампорово АД.
Политики, насочени към здравния туризъм, е темата на дискусията през първия ден от конференцията.
Участниците ще бъдат гости и на церемонията за откриване на летния туристически сезон в Пампорово на 19 юни.
През втория ден ще има обсъждане на партньорството между бизнеса и образованието в здравния туризъм, подготовката на кадри за климатолечебните курорти. Очаква се да се включат представители на университети в страната.
Сред дискутираните теми на конференцията ще бъде и възможността туризмът да стане целогодишна дестинация както във водещи зимни, така и в летни курорти, заяви пред БТА София Цанкова, председател на Съвета на директорите на Пампорово АД.
Тя допълни, че ще се обсъдят различни алтернативи за превръщането на българските курорти и хотели в устойчиви системи.
Пампорово се утвърждава и като лятна дестинация, все повече хора обръщат внимание към планината за лятната си почивка, коментира Цанкова.
![]()
Пампорово АД припомня, че пътният достъп до курорта е нормален, незасегнат от проблемите около активизираното на 1 май свлачище по пътя Смолян – Пампорово.
Петото издание на Националната конференция за здравен туризъм „Предизвикателства пред климатолечебните курорти“ ще се състои в Пампорово на 19-и и 20 юни, съобщиха организаторите от Пампорово АД.
Сред дискутираните теми на конференцията ще бъде и възможността туризмът да стане целогодишна дестинация както във водещи зимни, така и в летни курорти, заяви пред































