Родопа победи елитна формация на Локомотив (Пловдив)

02 Feb, 2026

Отборът на третодивизионния „Родопа“ (Смолян) завърши наравно 1:1 с „Атлетик“ (Куклен) и постигна победа с 2:1 над елитната формация до 18 години на „Локомотив“ (Пловдив) в рамките на тристранен турнир.

Надпреварата се проведе в неделя на изкуствения терен на стадион „Лаута“ в Пловдив при неблагоприятни метеорологични условия.

Трите отбора изиграха по едно полувреме помежду си. В първия двубой „зелено-белите“ завършиха 1:1 с тима от Куклен. „Атлетик“ откри резултата от дузпа, а за смолянчани изравни Антон Белюков. Воденият от Теодор Стефанов състав пропусна редица добри възможности за гол.

Във втория си мач „Родопа“ постигна успех с 2:1 срещу формацията на „Локомотив“ (Пд) U18. Попаденията за смолянския тим реализираха Венцислав Камбошев и Теодор Стефанов.

„Много съм доволен от представянето в тристранния турнир. Игрово стояхме много добре, но допуснахме доста пропуски“, коментира играещият треньор на „Родопа“.

От началото на зимната си подготовка отборът от Смолян е записал три равенства и една победа – срещу „Локомотив“ II (Пловдив), „Асеновец 2005“ (Асеновград), „Атлетик“ (Куклен) и формацията до 18 години на „Локомотив“ (Пловдив).

В понеделник тимът ще почива, а от вторник подновява подготовката си за пролетния дял на шампионата в Трета лига – Югоизточна група.

На 7 февруари „Родопа“ ще се изправи срещу „Бенковски“ (Бенковски) в междуобластния кръг от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Мястото на срещата все още не е уточнено, като възможните варианти са Златоград и Ардино.

Mihalkovo

Подобни

Новини от региона

туризъм

спорт

култура

Автобусни разписания: