Младежи показаха майсторство по баскетбол в Ученическите игри

27 Nov, 2025

С дисциплината “Баскетбол”, която се проведе във физкултурния салон на ЕГ “Иван Вазов” – Смолян, приключи общинския етап на Ученическите игри 2025- 2026 г., съобщи гл.експерт от Община Смолян Зоя Цървуланова.

В надпреварата взеха участие отборите на момчетата 5-7 клас от общинските училища: СУ “Св. Св. Кирил и Методий”; ОУ “Проф.д-р Асен Златаров”; ОУ „Иван Вазов“ и ОУ “Св. Св. Кирил и Методий”- с.Смилян, както и отборите на юношите 11-12 клас от ППМГ „Васил Левски“ и СПГТС „Никола Й.Вапцаров“.

Резултатите са следните:

Възрастова група -5-7 клас – момчета
1 място – ОУ „Иван Вазов“ – Смолян
2 място – ОУ “Св. Св. Кирил и Методий”-с.Смилян
3 място – ОУ “Проф.д-р Асен Златаров”-Смолян

Индивидуално призово място 5-7 клас за:
Кристиян Сандов – ОУ „Иван Вазов“ – Смолян

Възрастова група -11-12 клас – юноши
1 място – ППМГ „Васил Левски“-Смолян
2 място – СПГТС „Никола Й. Вапцаров“– Смолян

Индивидуално призово място 11-12 клас за:
Димитър Вягов- ППМГ „Васил Левски“-Смолян

Община Смолян благодари на всички участници в общинския етап на Ученическите игри, както и на техните ръководители за положените усилия и спортно майсторство, като им пожелава здраве и успех на областните състезания!

Mihalkovo

Подобни

Новини от региона

туризъм

спорт

култура

Автобусни разписания: