Чокманово се стяга за събор с много родопско настроение и кръшни хора

25 Jul, 2025

Задава се родовият Илинденски събор в китното смолянско село Чокманово на 26 юли (събота) от 19:00 часа.

Кръшни хора, много настроение и изненади с оркестър РОЖЕН на Петър Янев очакват жителите и гостите на родопското село.

Традиционният събот в Чокманово се организира от Община Смолян и Народно читалище “Христо Ботев – 1892г.”, които канят всички чокманци да се включат в народната веселба.

Родолюбивото село Чокманово е с 400 годишна история!

Чокманово е известно с богатата си история и е център на революционна дейност за национално освобождение и обединение, огнище на родолюбие, селище с богати културни и книжовни традиции. То е дало стотици достойни родопчани, изявени професионалисти, с които можем да се гордеем.

Празникът осъществява стародавната традиция на родовите срещи, възпитава младите в родолюбие, поддържа здравата връзка с родното място, свързано с незабравимите спомени от детството и младостта, отбеляза зам.-кметът на Смолян инж. Мариана Цекова.

 

Mihalkovo

Подобни

Новини от региона

туризъм

спорт

култура

Автобусни разписания: