Учениците в Девин с урок по родолюбие: България – това съм аз!

26 Feb, 2025

С много патриотизъм и емоция учениците от СУ „Христо Ботев“ – Девин отбелязаха 3 март с тържествен урок по родолюбие под надслов „България – това съм аз!“.

Събитието събра в Актовата зала на училището ученици, учители и официални гости, а емоционалните изпълнения на песни и стихове предизвикаха чувство на гордост у всички присъстващи.

Акцент в празника беше състезателният урок по родолюбие, в който два отбора премериха сили, показвайки впечатляващи познания за българската история. Чрез интерактивни игри, подреждане на пъзели и разкази за значими събития и личности, учениците показаха, че носят в сърцата си духа на България.

За допълнителната тържественост на деня допринесе присъствието на почетен караул, което направи честването още по-вълнуващо.

Събитието беше уважено от представители на Община Девин, които подкрепиха инициативата и споделиха радостта на учениците.

В знак на признателност г-жа Капка Бешева, директор на училището, подари картини-пъзели, изработени от ученици, на заместник-кмета инж. Николай Юруков (представляващ кмета г-н Здравко Иванов), на инж. Карамфил Каров, председател на ОбС – Девин, както и на други гости – представители на образователни и социални институции.

Картината с послание към градоначалника гласеше: „Всичко тече, всичко отминава, но стореното за хората остава.“

Кметът на Община Девин осигури почерпка за участниците, а председателят на Обществения съвет към училището г-н Николай Люнчев и г-жа Наташа Василева, директор на ЦОП „Слънчо“, поднесоха подаръци.

Специален жест към най-малките направи г-жа Радка Пищалова, директор на ДГ „Изворче“, като дари детска историческа енциклопедия.

С този емоционален и зареждащ урок учениците в Девин показаха, че познават и уважават своята история. Подкрепата от Община Девин и местните институции доказва, че възпитанието в патриотизъм е кауза, която обединява цялата общност.

Защото България – това сме всички ние!

Mihalkovo

Подобни

Новини от региона

туризъм

спорт

култура