Волейболният отбор на Родопа изигра силни два мача пред домашна публика

04 Dec, 2023

Родопа Смолян загуби като домакин от ВК Етрополе с 2:3 гейма (17-25; 25-23; 25-21; 13-25; 16-18) във волейболно дерби, което бе изпълнено с много обрати и оспорвана игра.

Гостите влязоха в мача по-добре и поведоха в резултата със стабилна преднина.

Във втория гейм ролите се размениха и родопчани изравниха резултата.

Силната игра на момчетата на Иван Фисински се запази и в третата част и така Родопа поведе в мача. Това обаче мобилизира гостите, които спечелиха следващия гейм и вкараха мача в тайбрек.

В продължението Етрополе тръгна силно, след което играчите смолянчаните опитаха да обърнат развоя на сблъсъка при (5:4 и 6:5).

Гостите обаче продължиха да доминират, стигайки първи до мачбол (14:10) и в крайна сметка спечелиха драматичния тайбрек с 16:18.

Ден по-късно смолянчани победиха с 3:1 гейма състава на ВК Ботев Луковит в последния си мач у дома за първия полусезон (25:22; 25:15; 18:25; 25:22).

След загубата от Етрополе, играчите на Родопа излязоха амбицирани да зарадват хората по трибуните и надиграха гостите от Ботев с качествена игра.

Родопа благодари на публиката, която изпълни зала “Величко Чолаков” и се превърна в седмия играч на зелено-белите.