Родопа завърши сезона в Трета лига на 11-то място

05 Jun, 2023

Тимът на Родопа (Смолян) завърши сезона в Югоизточната Трета лига на 11-то място с актив от 55 точки.

Смолянчани записаха 16 победи, 7 равенства и 15 загуби този сезон, като головата разлика на отбора е 51:48 (+3).

В последния си мач за сезона Родопа победи Сливен с внушителното 5:0.

За зелено-белите се разписаха Михаел Кисьов, съответно в 26 и 78-ма минута, Димитър Исаков в 30-та минута и Антон Белюков в 74-та.

Гостите от Сливен не успяха да вкарат, като на няколко пъти стражът на Родопа Тодор Малинов направи много добри спасявания.

Срещата се оказа последна за главния рефер от Бургас Стефан Димитров. В кариерата си има над 150 мача, от които 50 в елита.

В чест на бенефиса си, той получи почетен плакет от Зоналния съвет на Българския футболен съюз в Пловдив.

Димитров бе изненадан приятно и от домакините като му подариха екип с емблемата на Родопа, връчен от административният директор на клуба Сашо Пайталов.

ФК Родопа благодари на всички фенове, които подкрепиха отбора през сезон 2022/2023.