Родопа победи Ямбол с 4:2 като гост

20 Apr, 2023

Родопа (Смолян) победи Ямбол 1915 с 4:2 като гост, в мач от 30-я кръг на първенство на Югоизточната Трета лига.

И четирите попадения за тима от Смолян са дело на Михаел Кисьов, а за домакините се разписаха Мирослав Христов и Ангел Костов.

Мачът започна силно за Родопа, като още при първия удар към противниковата врата резултатът бе открит от Кисьов в 5-та минута.

Последва изравняване в 28-та минута, след гол на Костов. Домакините стигнаха и до обрат в 45-та минута, след като Христов вкара за 2:1.

През второто полувреме, момчетата водени от Звезделин Чаушев отново показаха класа и в 75-та минута равенството бе възобновено и отново Кисьов вкара за 2:2. Отново той, оформи своя хеттрик в 80-та, а в 88-та вкара и за крайното 2:4. С две асистенции се отличи Иван Ангелов.

„Поздравявам момчетата за добрата игра. Страхотно се представиха и юношите, които взеха участие в мача“, коментира след двубоя треньорът на Родопа Звезделин Чаушев.

Младите таланти Радостин Самуилов, Борислав Семетски и Александър Чаушев получиха възможност да се изявят на терена.

С тази победа Родопа вече има актив от 43 точки и заема 11-то място във временното класиране.

Снимка: Facebook