Радо Янков спечели 15-та си национална титла

28 Mar, 2023

Звездата на българския сноуборд Радослав Янков (Амер Спортс) спечели 15-та си титла от националния шампионат.

На писта №8 в Банско чепеларецът победи на финала в паралелния гигантски слалом Тервел Замфиров от СК Юлен.

В малкия финал Кристиян Георгиев (СК Юлен) надделя над съотборника си Александър Кръшняк.

В надпреварата при жените, победителка стана натурализираната германка Юна Танигучи, която победи на финала друга германка Хана Гункел. Тяхната сънародничка Матилда Шийд се класира трета.

В подреждането за националния шампионат, златото взе Йорданка Андонова (Амер Спортс), която се нареди на осмо място в общото класиране. Подиума допълниха Яна Тумбева (Блейд) и Живка Узунова (Амер Спортс), завършили съответна 10-а и 11-а.

Организатори на Държавното първенство са БФски и Юлен АД. Участие в първата дисциплина от държавния шампионат взеха 60 състезатели от 10 нации.

Заради отличните условия и гостоприемство на Банско, от стартиралите на младежкото световно първенство по сноуборд останаха да участват 25 състезатели от 9 нации.

Източник: БФСки