Родопа стартира новия сезон с домакинство на Сокол (Марково)

21 Jul, 2022

Родопа (Смолян) ще стартира шампионата на Трета лига – Югоизточна група с домакинство на Сокол (Марково).

Това отреди жребият за програмата на първенството, теглен в централата на Зоналния футболен съвет в Пловдив.

На заседанието на Аматьорската лига стана ясно още, че Нефгохимик (Бургас) отпада от групата, а на негово място влиза Верея (Стара Загора).

Групата ще е от 20 отбора, а първенството в Югоизточната Трета лига стартира в първия уикенд на август.

Междувременно Родопа победи Лудогорец III с 2:1 в контрола от предсезонната си подготовка.

Резултатът бе открит от “орлите” с точно попадение на Митко Иванов преди почивката. През второто полувреме Родопа направи пълен обрат, като за смолянчани се разписаха Артьом Холод и Михаел Кисьов.