Родопа се класира напред в турнира за Купата на България след драма с дузпи

26 Aug, 2021

Родопа Смолян продължава в турнира за Купата на България след драматична победа.

Тимът от Смолян отстрани в междуоблястният кръг на надпреварата Сокол Марково след дузпи, завършили при резултат 5:4.

В редовното време и съответно продължението двубоят завърши при равенство 2:2.

Мачът започна с превъзходство на тима от Смолян. Първата част завърши с 2 гола преднина за тима воден от Юлиян Сюрджиев, след като Иван Ангелов и Михаел Кисьов вкараха по един гол, съответно в 35-та и 45-та минута.

През второто полувреме срещата имаше редица спорни моменти. Бяха спряни няколко атаки на Родопа, не бе дадена дузпа в полза на смолянчани, но такава получиха домакините.

Показани бяха и два червени картона за Родопа, като изгонени бяха треньорът Юлиян Сюрджиев и футболистът Любослав Петров.

Сокол изравни до 2:2 и след продължение се стигна до дузпи. Там Родопа надделя с 5:4 и с общ резултат 7:6 продължи напред в турнира.

За Родопа точни в дузпите бяха Теодор Стефанов, Христо Ковачев, Михаел Кисьов, Николай Тихомиров и Иван Ангелов, а вратарят на Сокол пропусна дузпа.

Така Родопа стана третият представител на Югоизточна България в националния етап на Купата, заедно с Розова долина и Левски 2005.