Родопа записа първа загуба през новия сезон

23 Aug, 2021

Родопа Смолян загуби от Борислав 2009 (Първомай) с 1:2 в мач от 3-ия кръг на шампионата на Трета лига – Югоизточна група.

Срещата се игра на стадиона в Първомай. За Борислав на два пъти се разписа Ангел Здравчев, а за тима от Смолян точен бе Георги Пелтеков.

Първи резултата откриха домакините в 9-та минута. В 19-та минута родопчани успяха да изравнят след статично положение завършено успешно от Пелтеков. В 24-та минута Ангел Здравчев изведе отново домакините в резултата, вкарвайки за 2:1.

В 38-та минута не бе зачетено попадение за Родопа заради засада. За оспорване на ситуацията, Иван Ангелов получи и жълт картон от главният рефер.

През вторите 45-минути никой от футболистите от двата отбора не успя да промени резултата и в крайна сметка двубоят между Борислав и Родопа завърши при резултат 2:1, а първи мач с екипа на Родопа записа стражът Стефан Дафовски.