България със Силвана Чаушева спечели междуконтиненталната Чалънджър купа

25 Jun, 2018

Женският национален отбор на България по волейбол спечели междуконтиненталната Challenger купа. Това стана факт, след като момичетата на селекционера Иван Петков обърнаха и надделяха над Колумбия с 3:1 (22:25, 25:19, 25:20, 25:23) във финалния двубой на чалъндж турнира в Лима, Перу.

Смолянчанката Силвана Чаушева заби 14 точки (3 блока, 1 ас и 36% ефективност в атака) за драматичната победа на нашите момичета. Чаушева е отличена за най-добър нападател на престижния турнир.

Така българските “Лъвици” не само спечелиха Купата, но и се класираха за най-комерсиалния волейболен турнир в света – Лигата на нациите. Това е страхотно постижение за българските волейболистки, които само преди няколко дни спечелиха и Златната европейска лига. България ще замени в Лигата на нациите Аржентина, която завърши на последното 16-о място в общото класиране през тази година.