Смолянчанката Силвана Чаушева бе звездата на България при победата над Япония на Световното

11 Sep, 2017

Волейболистките от националния отбор на България за жени до 23 години започнаха отлично участието си на Световното първенство в Словения. Момичетата, които са водени от Антонина Зетова, обърнаха и се наложиха над Япония с 4:2 (15:13, 13:15, 11:15, 15:13, 15:12, 15:11) в първия си мач от Група В на Мондиала.

Най-полезна за България бе смолянчанката Силвана Чаушева с 18 точки (1 блок, 3 аса и 40% ефективност в атака). През летния трансферен прозорец Чаушева официално подписа договор за следващите две години с италианския волейболен гранд Унет Ямамай (Бусто Арсицио) .

Първите два гейма бяха напълно равностойни и двата тима си ги поделиха за 1:1. Японките дори поведоха след 15:11, но България се пребори в четвъртата част за 15:13. Това се оказа превратната точка в мача, след което младите български волейболистки показаха характер и се поздравиха с победата след 15:12 и 15:11 за крайното 4:2. Така българските “лъвици” спечелиха 3 точки, както е по новата точката система. На 11 септември от 15,00 часа българско време във втората си среща България ще играе срещу Кения, която по-рано загуби от Бразилия с 0:4.