Родопа победи Спартак (Пловдив) с 2:1 в контрола

14 Aug, 2018

Родопа (Смолян) победи с 2:1 Спартак (Пловдив) в контрола от предсезонната подготовка.
Под жаркото на слънце на стадион “Тодор Диев” в Пловдив се получи една прилична проверка и за двата тима.

Още в началото на срещата пред тях се откри първото по-чисто положение, но техен играч пропусна на празна врата. Играта през първата част беше равностойна с лек превес на гостите от Смолян. В 40-ата минута на срещата Родопа поведе в резултата 0:1. Това полувреме ще се запомни и с две греди – по една за двата отбора. Първо родопчани уцелиха стълба над стража на “гладиаторите”.

През втората част бяха извършени множество смени и нивото на срещата леко поспадна. В 60-ата минута един от най-опитните футболисти на Родопа навърза защитата на спартаклии и сам вкара топката във вратата за 0:2. В следващите минути играчите на Спартак взеха инициативата, но така и не се отдаваше възможност за чиста ситуация. За да дойде 80-ата минута, когато опитният Михаел Пърчев, преквалифицирал се като нападател през втората част, засече с глава едно центриране за 1:2.
Единственото попадение за пловдивчани отбеляза Михаил Перчев, след като преди това Родопа поведе с 2:0.