Смолянчанката Силвана Чаушева класира България за финалната четворка на Златната лига

06 Jun, 2018

Волейболистките от националния отбор на България се класираха без особени проблеми за финалната четворка на Златната европейска лига. Момичетата на селекционера Иван Петков победиха като гости Португалия с категоричното 3:0 (25:17, 25:22, 27:25) в последния си мач от Група А на турнира.

Най-полезна за България отново бе смолянчанката Силвана Чаушева с 13 точки (1 блок и 46% ефективност в атака). Чаушева играе незаменима роля в състава на “Лъвиците”. Тя стана топреализатор за България в груповата фаза, превръщайки се в най-важният играч за ”трикольорките“ .

Така нашите момичета спечелиха първото място в групата с 15 точки след 5 победи и 1 загуба, с колкото завърши и Азербайджан, но с по-лошо геймово съотношение. България ще играе на финалния турнир на Златната европейска лига следващата седмица на 14 и 15 юни (четвъртък и петък) в Будапеща.